Кафедра дизайну

         

ГРАФІЧНИЙ ДИЗАЙН

ДИЗАЙН СЕРЕДОВИЩА

ДИЗАЙН ІНТЕР'ЄРУЗавідувач кафедри:

кандидат мистецтвознавства

Небесник Іван Іванович мл.

  

Кафедра дизайну  створена у 2004 р., є випусковою, готує фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», «спеціаліст», «магістр» за спеціальностями: «Графічний дизайн», «Дизайн інтер’єру» та «Дизайн середовища». Має стаціонарну та заочну форми навчання. У своїй діяльності активно здійснює навчально-виховну, методичну, наукову і творчу роботу. Окрім наукових ступенів, викладачі мають почесні звання та державні нагороди. Більшість з них є членами Національної спілки художників України, Спілки дизайнерів України, Національної спілки архітекторів України.

 На кафедрі розроблено відповідні навчальні плани та програми з фахових дисциплін та за спеціалізаціями. Тематика курсових і дипломних робіт є різноманітною, адаптованою до наукових досліджень кафедри, із здійсненням проектних та практичних завдань, що безпосередньо пов’язані зі спеціальностями, зокрема, проектна діяльність рекламно-видавничої продукції, видань основних книжкових груп, фірмової та пакувально-етикетної продукції, проектування інтер’єру житлових та громадських приміщень, проектування благоустрою та озеленення території парків, скверів та рекреаційних зон відпочинку. Викладачами кафедри дизайну розроблено програму з підготовки студентів для участі у всеукраїнських та міжнародних конкурсах й олімпіадах.

 Викладачі кафедри дизайну активно працюють над науковими темами: «Особливості графічного дизайну закарпатських видань», «Шляхи формування графіки на Закарпатті», «Культурна традиція та сучасні тенденції у формуванні предметного середовища Закарпаття». Результати наукових досліджень за останні 5 років представлені у фахових та інших виданнях України й за її межами. У виконанні тем беруть участь студенти, аспіранти та професорсько-викладацький склад кафедри.

 Матеріали досліджень, що є базовими для лекційних та практичних занять з фахових і профільних дисциплін, лягли в основу навчально-методичних видань, розроблених викладачами за спеціальностями кафедри.

 


 

Науково-педагогічний склад кафедри:

Сопко Одарка Іванівна – кандидат мистецтвознавства, доцент;

Пономаренко Надія Степанівна – заслужений художник України, доцент;

Кузьма Борис Іванович – народний художник України, доцент;

Купар Олександр Карлович – доктор архітектури, доцент;

Колесник Олег Борисович – кандидат біологічних наук, доцент;

Небесник Іван Іванович (мол.) – кандидат мистецтвознавства;

Коляджин Омелян Михайлович – викладач фахових і профільних дисциплін;

Сіксай Ігор Олександрович – викладач фахових і профільних дисциплін, аспірант ЛНАМ; 

Федор Олексій Олексійович – викладач фахових і профільних дисциплін, магістр;

Куртан Світана Іванівна – викладач фахових і профільних дисциплін, магістр;

Кофель Олександр Васильович – викладач фахових і профільних дисциплін, магістр;

Сливка Ігор Ілліч – викладач фахових і профільних дисциплін;

Сливка Вікторія Василівна – викладач фахових і профільних дисциплін;

Джумурат Едуард Юрійович – викладач фахових і профільних дисциплін;

Антонієв Андрій Васильович – викладач фахових і профільних дисциплін; 

Чорнак-Щока Віталія Василівна – викладач фахових і профільних дисциплін

 

Кафедра дизайну має широкі наукові та творчі зв’язки, які закріплені відповідними угодами про співробітництво, з провідними науковими організаціями, музеями, вищими навчальними мистецькими закладами України, зокрема, Львівською національною академією мистецтв, Українською академією друкарства, Національною академією образотворчого мистецтва і архітектури, Харківською державною академією дизайну і мистецтв та іншими установами мистецького і гуманітарного спрямування.