Оголошення

ОГОЛОШЕННЯ

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

4 лютого в лекційній залі Закарпатської академії мистецтв о 15. 00. відбудеться

урочиста академія з нагоди 90-річчя 

від дня народження 

Володимира Микити –

українського живописця, заслуженого художника України (1975), народного художника України (1991), члена-кореспондента Академії мистецтв України (1997), дійсного члена Національної академії мистецтв України ( 2004),  лауреата Всеукраїнської премії ім. Тетяни Яблонської (2011), Обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (2010), 

лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2005), кавалера орденів Ярослава Мудрого V та ІV ступенів, 

члена Наглядової ради Закарпатської академії мистецтв.

 

Довідка

 

Володимир Микита народився 1 лютого 1931 року в с. Ракошино Мукачівського району Закарпатської області (колишня Підкарпатська Русь в складі Чехословаччини) в родині землеробів. Після закінчення початкової школи поступив у Мукачівську руську гімназію, в якій навчався до приходу радянської армії в Закарпаття.

У 1947-1950 рр. вчився в Ужгородському училищі прикладного мистецтва. Педагоги з фаху – А. ЕрделіЙ. БокшайФ. Манайло. У 1950 р. вперше взяв участь в обласній художній виставці. Після закінчення Ужгородського училища в 1950 році склав екзамени у Львівський інститут прикладного мистецтва, але не був зарахований за політичними мотивами.

1950 році влаштувався на роботу в Обласний будинок народної творчості на посаду методиста, де працював один рік, до призову у військо. З 1951 по 1954 рік знаходився в лавах Радянської армії на о. Сахалін. Після демобілізації був прийнятий на роботу в Закарпатські художньо-виробничі майстерні художнього фонду, де працював до 2001 року до виходу на пенсію.

У 1962 році був прийнятий у Спілку художників України.

У 1964-1991 рр. був у керівництві Закарпатської організації Спілки художників України, а в 1996 році був обраний головою Закарпатської організації, яку ж і очолював до 1999 року.

З 1999 року викладає в Коледжі мистецтв ім. А. Ерделі Закарпатського художнього інституту. Сьогодні – член Наглядової ради Закарпатської академії мистецтв.

Одружений, має двох доньок, четверо внуків і двох правнуків.

Учасник художніх виставок: обласних – з 1950 року, всеукраїнських – з 1957 року, всесоюзних – з 1961 року, закордонних – з 1966 року – Угорщина, Чехословаччина, Румунія, Франція, Італія, Кіпр, Болгарія, Японія, Філіппіни, Німеччина, Австрія, Канада. Учасник міжнародних бієнале: 1963 р. – м. Хельсінкі (Фінляндія), 1974 р. – м. Кошіце (Словаччина), 1984 р. – м. Венеція (Італія).

Твори закуплені Міністерством культури та інформаційної політики України, Дирекцією виставок Національної спілки художників України, зберігаються в музеях України, Росії, Литви, Словаччини, Німеччини, Угорщини, Югославії, Венесуели та в приватних колекціях багатьох країн світу.

Працює в галузі портрета, пейзажу та побутової тематики. Найповніше індивідуальність митця розкрилася в композиціях, що відтворюють життя і побут закарпатського села. 

(За матеріалами Вікіпедії)

 

 


 

 

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

 

Шановні колеги! 

Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародному круглому онлайн-столі

«Миколі Мушинці – 85!»,

який відбудеться в Закарпатській академії мистецтв 

24 лютого 2021 року

Початок об 11.00

 

 

Микола Мушинка – видатний діяч сучасності, фольклорист, україно-,  мистецтво- та літературознавець, бібліограф, доктор філологічних наук, член Міжнародної комісії з дослідження національної культури Карпат та Балкан, дійсний член НТШ, Президент НТШ у Словаччині, голова Асоціації українців Словаччини, іноземний академік Національної академії наук України, один з найповажніших дослідників культури Закарпаття, професор Закарпатської академії мистецтв.

Микола Мушинка – уродженець Пряшівщини, відомий у світі культуролог, зі складною творчою біографією, який сьогодні викладає спецкурси в Закарпатській академії мистецтв.

Він (словац. Mikuláš Mušinka) народився 20 лютого 1936 року в селі Курів Бардіївського округу (Східна Словаччина). Закінчив Руську гімназію у Пряшеві. Вищу освіту одержав у Карловому університеті в Празі, де під керівництвом І. Панькевича та Є. Врабцової почав вивчати фольклор південних лемків. З 1960 р. працював у кабінеті україністики Кошицького університету (Пряшів). Вчився в аспірантурі у Празькому та Київському ім. Т. Г. Шевченка (1964–1966 рр.) університетах. У 1967 р. здобув ступінь кандидата наук. Був висланий з СРСР через контакти з дисидентами (нелегально перевозив через кордон у Чопі працю Івана Дзюби «Інтернаціоналізм чи русифікація?»).

Під час роботи в Пряшівському університеті (1960–1972 роки) опублікував понад 300 наукових робіт, науково-популярних статей, рецензій (розвідки про В. Гнатюка, Ф. Колессу, Ф. Главачека, С. Клочурака, С. Паппа, Я. Остапчука та інших, які на сьогодні залишаються актуальними і нічого кращого ніким ще не написано)). Допомагав створювати експозицію етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка, спорудити пам'ятник на запущеній могилі Володимира Гнатюка у Львові.

За протест проти введення військ Варшавського договору в Чехословаччину зазнав переслідувань (1968), був відлучений від наукового і літературного життя.

За спілкування з дисидентами був звільнений у 1971 р. та змушений був працювати пастухом, кочегаром (1972–1990 рр.). Не був запрошений на проведення наукової конференції, присвяченої 100-річчю з дня народження В. М. Гнатюка на Тернопільщині (хоч М. Мушинка є найвідомішим гнатюкознавцем). Продовжує публікації своїх досліджень за кордоном. У  1990 р. був реабілітований та повернувся в Пряшівський університет на посаду завідувача Науково-дослідним відділом кафедри україністики.

Сьогодні на пенсії. Проживає в Пряшеві. Продовжує наукову роботу.

Псевдоніми: Микола Вірук, Микола Гнатюківський, Микола Пастушенко, Петро Ігорчук та ін. 

Наукові інтереси та творчий доробок Миколи Мушинки – гідні подиву: він – автор більше 300 наукових розвідок, понад 1000 статей, 400 рецензій, 50 книг, автор праць «З українського фольклору Східної Словаччини» (1963 р.), «Фольклор русинів Войводини» (1976, 1987 р.), «Українська усна словесність» (1973 р.) та інших, понад 70 праць про Володимира Гнатюка, дослідник творчості Івана Панькевича, Тараса Шевченка, Івана Югасевича, Олександра Духновича, Флоріана Заплетала, Володимира Січинського, Івана та Ореста Зілинських, Степана Клочурака, Фердинанда Колесси, Франтишека Главачека, Святослава Гординського, Олекси Новаківського, Станіслава та Софії Дністрянських, Степана Рудницького, Олени Теліги, Олени Рудловчак, Степана Папа, Василя Капішовського, Івана Кулеця, Тараса Кущинського та багатьох інших. Микола Мушинка у 1992 р. захистив докторську дисертацію в Києві в Інституті мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Рильського (Диплом доктора філологічних наук № 1 в незалежній Україні). У Пряшеві заснував Асоціацію україністів Словаччини та Наукове товариство ім. Т. Шевченка у Словаччині. Збирає і досліджує фольклор українського населення Східної Словаччини. У 1991 р. обраний професором УВУ в Мюнхені. Лауреат премій ім. П. Чубинського, І. Франка, Д. Нитченка, В. Ґренджі-Донського, румунської премії «Корона Карпатика», фундації ім. Тараса Шевченка та ін.

І сьогодні Микола Іванович Мушинка активно продовжує науково-дослідну роботу, займається збереженням архівів зарубіжних українців, переймається долею незаслужено забутих чи відсторонених митців, повертає їх спадщину українському народу, видаючи їх твори в Україні, Європі та Америці, демонструючи на різноманітних виставках художні полотна зі своєї колекції, опікується їх памʼяттю, зокрема перепохованням, відновленням документальної справедливості, доглядом могил та под. Акад. Мушинка ‒ автор сотень культурологічних гасел до українських і зарубіжних енциклопедичних видань, організатор і ведучий фольклорно-етнографічних та культурно-мистецьких конференцій, експедицій, фестивалів, свят, активний учасник багатьох наукових форумів в Україні та за кордоном.

М. Мушинка – почесний доктор пʼятьох університетів – (Doctor honoris causa Кам’янець-Подільського, Ужгородського національних та найдавнішого університету України «Острозька академія», Карпатського Університету ім. Августина Волошина в Ужгороді та Дрогобицького Державного педагогічного університету ім. Івана Франка; лауреат премій ім. П. Чубинського, І. Франка, Д. Нитченка, В. Гренджі-Донського, румунської премії «Корона Карпатика», фонду ім. Тараса Шевченка, нагороджений золотою медаллю «За працю» (Словаччина), нагрудним знаком «За розвиток Закарпаття», ювілейною медаллю від Національної академії наук України, відзнакою Президента України – ювілейноюа медаллю «25 років незалежності України» та ін. 

Отже, в умовах модернізації мистецької освіти суттєвим чинником її розвитку стає актуалізація досвіду, вивчення й популяризація наукового доробку нашого сучасника, які впродовж другої половини ХХ століття мали суттєвий вплив на розвиток культури в Україні та Європі і продовжують нині формувати її мистецьке обличчя.

Основні питання, що пропонуються для обговорення:

- вивчення та введення в науковий обіг творчої спадщини академіка Миколи Мушинки;

- впровадження ідей, практичного досвіду наукової спадщини Миколи Мушинки;

- вивчення мистецько-педагогічної спадщини Миколи Мушинки культурно-просвітницькими товариствами та організаціями, що опікуються збереженням історії народу;

- координація зусиль науково-педагогічних працівників Закарпатської академії мистецтв та місцевих органів влади у справі збереження культурної спадщини українців України та близького українського зарубіжжя, пам’яток архітектури, писемності та образотворчого мистецтва;

- залучення молодих науковців до вивчення мистецтва та художньої освіти в контексті сучасних мистецтвознавчих теорій як в Україні, так і в Європі.

- вивчення досвіду викладання мистецьких дисциплін в провідних художніх закладах України та сусідніх країн.

 

За додатковою інформацією звертатися:

Закарпатська академія мистецтв, вул. Волошина, 37,

м. Ужгород, Україна, 88000

е-mаіl: usа.uzhgorod@i.ua факс (0312) 61-61-28

Контактні телефони:

050 578 5742 Наталія Йосифівна Ребрик (проректор)

(0312) 61-30-33 Марина Іванівна Софілканич (приймальна).

 


 

 

 

 

ОГОЛОШЕННЯ КОНКУРСУ
Консульство Угорщини в м. Берегово оголошує конкурс

«Виставка молодих закарпатськихмитців»

для творчої молоді Закарпаття віком від 16 до 30 років,

незалежно від освіти аботворчого минулого.

 

 

 


 

Департамент культури Закарпатської ОДА

Закарпатська академія мистецтв 

 

Положення про обласний конкурс графіки «Карпатські контрасти»

 

Обласний дитячо-юнацький інтернет-конкурс з графіки проводиться серед дітей та творчо обдарованої молоді, учнів шкіл мистецтв, гуртків та студій віком від 10 до 15 років.

 

 

ПРОГРАМА 

ОБЛАСНОГО СЕМІНАРУ З ГРАФІКИ 

«Карпатські контрасти»

для викладачів шкіл мистецтв області

 23 жовтня 2020 року

Закарпатська академія мистецтв 

вул. Волошина, 37


Реєстрація учасників. 10.30-11.00 (лекційна зала)

Привітання присутніх. Організація роботи у групах (до 20 чоловік)

1.  Графіка Закарпаття. Презентація книги – 11.00 -11.50

(Небесник І. І. мол. / лекційна зала)

 

2. Рисунок як основа образотворчого мистецтва. 12.00 -13.00 

Приймич Л. Ю. (лекційна зала); Савко Л. С. (ауд. 10)

3. Нагородження переможців конкурсу з графіки «Карпатські контрасти»

13.10-13.30 – (лекційна зала) 


4. Майстер-класи (по підгрупах) 13.40 -14.30

Ковач А. М. –  Застосування воскової пастелі в поєднанні з аквареллю (ауд.8)

Корж-Радько Л. А. – Вільна графіка в техніці туш, перо (ауд.15)

Дерда В. О. – Натюрморт в естампі: лінорит (графічна майстерня)


5. Майстер-класи (по підгрупах) 14.40 -15.30

Когутич В. І. – Міський пейзаж в акварелі (ауд.8)

Копанський Ю. Ю. – Акварельний натюрморт з фруктами та геометричним тілом (ауд.15)

Дерда О. Г. – Натюрморт в техніці монотипія (графічна майстерня)


Форма роботи семінару: очна / онлайн. 

Учасники семінару отримують сертифікат 

(очно – 8 год.; онлайн – 4 год.)

Посилання на онлай семінар будуть в групах школи мистецтв 

 

(фейсбук та вайбер) за годину до початку семінару.


 

 

 


 

УВАГА!

 
 

22-24 червня 2020 року у Закарпатській академії мистецтв
відбуватиметься акредитаційна експертиза освітніх програм спеціальності

022 Дизайн

ОПП «Графічний дизайн»

Відомості самоаналізу 3

ОПП «Дизайн середовища»

Відомості самоаналізу 4

 

Експертний висновок декоративно-прикладне мистецтво


 

Запрошуємо усіх бажаючих на відкриту зустрічз експертною групою під час проведення акредитаційної експертизи освітніх програм спеціальності 022 Дизайн

Час: 23 червня 2020 12:00 - 12:30

Відкрита зустріч: ID 29728, 29729

Закарпатська академія мистецтв ОП "Графічний дизайн", ОП "Дизайн середовища".

Приєднатися до Zoom зустрічі:

https://us02web.zoom.us/j/83044385251?pwd=a0swbnFEeE93WE42Wlh6LzIrSWZnZz09

Ідентифікатор зустрічі: 830 4438 5251

Пароль: 2020

Програма


 

12-14 травня 2020 року у Закарпатській академії мистецтв
відбуватиметься акредитаційна експертиза освітніх програм спеціальності

023 Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація у
дистанційному режимі.
Відкрита зустріч у формі відео конференції з усіма бажаючими запланована
на 12 травня 2020 року з 17.30 до 18.00.

Лінк на відкриту зустріч: ID29730 ID29731
Підключитись до конференції ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/86882433062

Ідентифікатор конференції: 868 8243 3062.
(Програма роботи експертної групи додається).

 

ОПП "Образотворче мистецтво"

Відомості самоаналізу 1

ОПП "Декоративно-прикладне мистецтво".

Відомості самоаналізу 2

 

Експертний висновок


 

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

 

Від щирого серця вітаємо Вас з Великоднем!

Нехай у світі розквітне мир, запанує перемога добра над злом, а світла над темрявою.

Нехай аромат духмяної паски пробудить тіло від сну, а святкові дзвони пробудять надію та проженуть смуток з найглибших куточків серця. 

Хай віра наповнює Вас і зміцнює впевненість у щасливому прийдешньому!

Нехай у Вашому домі завжди панує благополуччя, мир, добробут і радість. 

 

Христос Воскрес!


 

 


 

Закарпатська академія мистецтв

оголошує конкурс на заміщення вакантної посади

21 березня 2020 року

завідувача бібліотеки Закарпатської академії мистецтв – 1,0 ставки (1 особа)

Термін подачі заяв на участь в конкурсі протягом місяця 

з дня оголошення конкурсу у ЗМІ (до 21 квітня 2020 року)

Перелік документів, які подають претенденти:

‒ письмова заява на ім’я ректора про участь у конкурсі, написана власноруч;

‒ копія документа, що посвідчує особу;

‒ заповнена особова картка (анкета) встановленого зразка;

‒ автобіографія;

‒ копія трудової книжки;

‒ копія документів про вищу освіту, підвищення кваліфікації, присудження наукового ступеня, присвоєння вченого звання;

‒ перелік наукових праць, опублікованих у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) рецензованих фахових виданнях;

‒ письмова згода на обробку персональних даних;

‒ довідка з основного місця роботи;

‒ копія індивідуального коду;

‒ фото (3х4).

Документи подаються вченому секретарю академії.

 88015, Закарпатська область

м. Ужгород, вул. Волошина, 37

тел. (0312) 61-63-21