Закарпатська академія мистецтв - офіційний сайт » ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ В ЗАКАРПАТСЬКІЙ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ

Автор: admin від 15-11-2019, 02:19

День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році, та історія його древня, як і сама українська мова. 

Дата Дня української мови та  писемності припадає на християнське свято – день вшанування преподобного Нестора-літописця. Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Колись навіть дітей віддавали до школи саме у цей день, після служби у церкві, де молились та просили у Нестора-літописця, аби благословив майбутніх учнів. Це й недивно, адже преподобний здобув всесвітню славу. Принесла її праця всього життя Нестора-літописця, котрий взяв участь у літописанні Київської Русі і залишив світу неоціненний скарб – «Повість минулих літ».

Нестор-літописець був священнослужителем Київсько-Печерської лаври та літописцем. Його мощі досі знаходяться у Києві, в печерах лаври.

Цікавий факт: у 80-х роках судмедексперти провели дослідження мощ святого і склали його ймовірний портрет, звідти ми і дізнались, як він насправді виглядав.

 

прп. Нестор-літописець (XI ст). 

Скульптурна реконструкція по черепу С. А. Нікітіна, 

1985 р.

 

Щорічно, у цей день, 9 листопада, у Закарпатській академії мистецтв відбуваються урочистості. Цього року студенти і викладачі зібралися на флешмоб «Мова», провели майстер-клас з каліграфічного письма під керівництвом доц. кафедри дизайну Одарки Іванівни Сопко та зустрілисяз доцентом Інституту історії церкви Українського католицького університету Володимиром Морозом, який прочитав лекцію про Йоанникія Базиловича.