УКРАЇНА СОБОРНА!

Автор: admin від 24-01-2018, 16:18
 (голосів: 1)

   22 cічня 2018 р. біля пам’ятника Августина Волошина – ПрезидентаКарпатської України – на наб. Незалежності в м.Ужгороді зібралися викладачі істуденти Закарпатської академії мистецтв та Коледжу мистецтв ім. А. Ерделі ЗАМ,щоб вшанувати 99-ту річницю Хустського з’їзду (21.01.1919) та Акту СоборностіУНР і ЗУНР (22.01.1919).

   Доцент академії І. Міськов розповів про революційні події, що відбувалися уЗахідній Україні, які призвели до утворення ЗУНР на чолі з Є. Петрушевичем та К.Левицьким, Гуцульської Республіки (11.1918-09.01.- 11.06.1919) на чолі з С.Клочураком, про рішення Хустського з’їзду від 21 січня 1919 р., депроголошувалося: «Всенародний Конгрес Угорських Русинів з дня 21-го січня 1919року ухвалює з’єднати комітати: Угоча, Берег, Уг, Земплин, Шариш, Спіш і Абауй-Торна з Соборною Україною, просячи, щоб нова держава при виконанні цієї злукиузгляднила окремішнє положення угорських русинів», а також ознайомив студентівіз документами тих буремних подій, які зберігаються в Державному архівіЗакарпатської області.

   Також доцент І. Міськов зазначив, що Акт Соборності Директорії УкраїнськоїНародної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки об’єднав у єдинудержаву всі українські землі і мав дуже велике історичне значення, проте цейдокумент так і не було реалізовано. Україна – молода європейська держава, мала бпосісти чільне місце серед новоутворених та реанімованих держав Європи на руїнахАвстро-Угорської імперії, проте УНР та ЗУНР не вписались у Версальсько-Вашингтонську міжнародну систему і були поглинуті іншими державами.

   Студенти поклали квіти до пам’ятника Августину Волошину.