ЖИВОПИСНА «ВЕРЕТА»

Автор: admin від 18-10-2017, 10:47
 (голосів: 2)

   Живописна «Верета», зіткана з творів закарпатських художниць Одарки Долгош, Олени Кондратюк, Людмили Корж-Радько, Надії Пономаренко, відкрилася 5-го жовтня у Галереї європейського живопису «Євро-Арт» у м. Рівне. Цей  арт-проект вже презентований у містах України, зокрема, Вінниці, Тернополі й Чернівцях. А розгорнула його Громадська організація «Асоціація творчих жінок Закарпаття «Нова форма». В експозиції представлено біля 50-десяти картин, які характеризуються індивідуальними ознаками, але все ж створюють єдину структуру «живописної канви».

   Ужгородські художниці чимало представляли свою творчість через різноманітні  культурно-мистецькі проекти і в Україні, і за її межами. Їхнє спільне кредо: зберегти свою творчу індивідуальність. Щоразу кожна авторка четвірки демонструє це на експозиційному майданчику.

Як бачимо, тематика творів Одарки Долгош віддзеркалює образ давнього родоводу художниці, з характерною сімейною символікою, світлинами й предметами, які викликають більше запитань, аніж відповідей. А роботи Олени Кондратюк ведуть глядача у світ життєствердного сьогодення, символічних таємниць у вічній темі закоханої жінки. Авторка заворожує емоційним наповненням, використовуючи яскраву й насичену кольорову гаму відповідну до змісту. Зовсім протилежні за лаконічністю композиційних схем і ніжністю кольорів роботи Людмили Корж-Радько. Її жіночі образи випромінюють рівновагу, спокій, а тема материнства ненав’язливо викликає різноманітні спогади та асоціації. Не залишають байдужими сюжети картин Надії Пономаренко, вони вражають глядача своїми уявними й водночас реальними речами у своїй символічній образності.

   Представлене малярство творчих майстерень Одарки Долгош, Людмили Корж-Радько, Надії Пономаренко (усі вони є доцентами Закарпатської академії мистецтв) та Олени Кондратюк продовжує розвиватися у нових формах сьогодення.

 

 

Одарка Долгош

 

Фото: В'ячеслав Бараш